Turistický klub

Archív turistických pobytů

Turistický pobyt v Liberci 2022

Ve dnech 4. 9 – 9. 9. 2022 proběhl turistický pobyt v Liberci. Pobytu se zúčastnilo 14 turistů. Byli jsme ubytování v penzionu Studánecký medvěd v Krásné Studánce. Do Liberce jsme se dopravili vlakem a autobusem.

Navštívili jsme ZOO Liberec, zdolali jsme rozhledny Libereckou výšinu a Frýdlantskou výšinu. Prohlídli jsme si hrad Frýdlant ve Frýdlantu a hrad Grabštejn v Hrádku n. Nisou. Také jsme se byli podívat na přehradu Mšeno, která se nachází na sídlišti v Jablonci n. Nisou a v Jablonci jsme navštívili muzeum skla a bižuterie.

Celkem jsme nachodili 50 km a první den pobytu jsme zdolali náš první tisíci kilometr našeho turistického klubu. Počasí nám přálo a celkově mohu říct, že se pobyt skvěle vydařil...

Děkuji všem účastníkům pobytu za vytrvalost, společnost a spolupráci...

Turistický pobyt v Jindřichově Hradci 2021

Ve dnech 12. – 17. září 2021 proběhl turistický pobyt v Jindřichově Hradci. Pobytu se zúčastnilo 12 turistů. Ubytování jsme byli v Penzionu u Šelongů v apartmánu a ve dvou čtyřlůžkových pokojích. Do Jindřichova Hradce jsme se dopravili vlakem.

Navštívili jsme ZOO v Jihlavě, hrad a zámek v Jindřichově Hradci a také Černou věž a černou kuchyň. Zdolali jsme rozhlednu Rýdův kopec. Jindřichohradeckou úzkokolejkou jsme se projeli krajinou České Kanady, abychom si prohlídli hrad Landštejn. Na hradě sice probíhá rekonstrukce, ale na hlavní dominantu hradu jsme se dostali, a to je věž. Rybník Vajgar nám neušel a někteří z nás navštívili Dům gobelínu. Celkově jsme nachodili 30 km.

Počasí jsme měli nádherné, vše nám vyšlo podle plánu, všichni byli s pobytem spokojení.

Děkuji všem účastníkům pobytu za skvělou spolupráci a výbornou náladu...

Turistický pobyt na Lipně 2019

Ve dnech 19. 5. – 23. 5. 2019 proběhl turistický pobyt na Lipně. Pobytu se zúčastnilo celkem 13 turistů. Byli jsme ubytování v Penzionu U Pešků v Horní Plané, kde se nám velice líbilo. Cena pobytu na 4 noci bez stravy činila 1200 Kč. Do Horní Plané jsme se dopravili vlakem.

První den pobytu jsme zdolali stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou, celý den nám pršelo, na vrcholu stezky nebylo vůbec nic vidět, ale to nám fajn náladu nezkazilo, alespoň u většiny z nás... Další dny jsme podnikli hodinovou vyhlídkovou plavbu na Lipně a také jsme navštívili zámek Hluboká.

Celkem jsme ušli cca 20 km, ale za to jsme se hodně nacestovali...

Ještě jednou děkuji všem účastníkům pobytu za výbornou atmosféru a spolupráci.

Také bych rád poděkoval paní majitelce Penzionu U Pešků v Horní Plané za vstřícnost, ochotu a dopravu z jedné akce.

Turistický pobyt v Krkonoších 2018

Ve dnech 27. 5. – 31. 5. 2018 proběhl turistický pobyt v Krkonoších. Pobytu se zúčastnilo 14 turistů. Byli jsme ubytováni v penzionu U Bláhů v Peci pod Sněžkou. Do Pece pod Sněžkou jsme se dopravili vlakem a autobusem.

První den jsme navštívili Stezku korunami stromů aneb Od kořenů do korun stromů v Janských Lázních, poté jsme vyjeli lanovkou na Černou horu a vystoupali na rozhlednu, také jsme sjeli lanovkou dolů.

Další den jsme lanovkou poctili Sněžku a odpoledne jsme se prošli do Velké Úpy a někteří z nás zdolali výstup na Eminu vyhlídku.

Poslední den jsme se rozdělili na dvě skupiny, první skupina se jela podívat do Janských Lázní a druhá skupina zdolala výstup na rozhlednu Hnědý vrch.

Celkem jsme se nachodili cca 40 km.

Počasí jsme měli nádherné, ubytování bylo také v pohodě, celkově se pobyt velice vydařil.

Děkuji všem účastníkům pobytu a těším se na další setkání v našem vašem turistickém klubu.

Fotografie z turistického pobytu v Krkonoších 2018

Turistický pobyt v Králíkách 2017

Ve dnech 9. 6. – 11. 6. 2017 se uskutečnil turistický pobyt v Králíkách. Pobytu se zúčastnilo 10 turistů. Byli jsme ubytováni v Penzionu v Aleji v Králíkách.

Prošli jsme si dělostřelecké sruby v Králíkách a také jsme navštívili Klášter na Hoře Matky boží. Hlavním cílem pobytu byla Stezka v oblacích v Dolní Moravě, na kterou jsme se nechali vyvézt lanovkou. Ze stezky jsme byli velice unešení, i když nás potrápilo počasí, pršelo a bylo větrno.

Pobyt se velice vydařil, nachodili jsme celkem cca 17 km, turisté byli spokojení a počasí nám celkem vyšlo, až na Stezku v oblacích.

Ještě jednou děkuji všem účastníkům pobytu a doufám, že podobnou akci v budoucnu zopakujeme...

Fotografie z turistického pobytu v Králíkách 2017

Turistická rekondice v Jeseníkách 2014

Ve dnech 7. – 11. května 2014 proběhla turistická rekondice v Jeseníkách. Rekondice se zúčastnilo 11 turistek našeho turistického klubu. Byli jsme ubytováni ve Vrbně pod Pradědem v penzionu u Hradilů, ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí.

Každý den jsme podnikli jeden výlet. Byli jsme se podívat na vyhlídku na Praděd ve Vrbně. Také jsme prošli naučnou stezku údolím lapků z Drakova a to z Vrbna přes Mnichov do Drakova a zpět. Dále jsme se byli podívat na Praděd. Na Praděd jsme došli z Ovčárny a na Ovčárnu jsme se dostali autobusem z Karlové Studánky. Když jsme vyjeli na Ovčárnu, tak bylo zataženo, mlhavo a velmi větrno, taky mrholilo, ale na náladě nám to neubralo. Polovina z nás se zúčastnila výletu naučné stezky Bílé Opavy z Karlové Studánky na chatu Barborku. Výlet byl celkem dost náročný, museli jsme zdolat různě vysoké kameny, lávky mostky, žebříky, ale určitě to stálo za to. Viděli jsme kus nádherné přírody.

Myslím si, že se rekondice vydařila, nachodili jsme přes 50 km.

Co se týká ubytování a jídla, tak jsme byli velmi spokojení. Personál penzionu byl velice vstřícný, ochotný a velmi příjemný. Počasí nám taky celkem přálo.

Doufám, že v budoucnu podobnou rekondici zopakujeme. Uvažuji o Krkonoších...

Fotografie z turistické rekondice v Jeseníkách 2014