TyfloCentrum Ostrava, o.p.s.

Krajské středisko registrovaných služeb
pro nevidomé a slabozraké

Facebook Youtube

Archív turistických pobytů

Turistický pobyt v Krkonoších 2018

Ve dnech 27. 5. – 31. 5. 2018 proběhl turistický pobyt v Krkonoších. Pobytu se zúčastnilo 14 turistů. Byli jsme ubytováni v penzionu U Bláhů v Peci pod Sněžkou. Do Pece pod Sněžkou jsme se dopravili vlakem a autobusem.

První den jsme navštívili Stezku korunami stromů aneb Od kořenů do korun stromů v Janských Lázních, poté jsme vyjeli lanovkou na Černou horu a vystoupali na rozhlednu, také jsme sjeli lanovkou dolů.

Další den jsme lanovkou poctili Sněžku a odpoledne jsme se prošli do Velké Úpy a někteří z nás zdolali výstup na Eminu vyhlídku.

Poslední den jsme se rozdělili na dvě skupiny, první skupina se jela podívat do Janských Lázní a druhá skupina zdolala výstup na rozhlednu Hnědý vrch.

Celkem jsme se nachodili cca 40 km.

Počasí jsme měli nádherné, ubytování bylo také v pohodě, celkově se pobyt velice vydařil.

Děkuji všem účastníkům pobytu a těším se na další setkání v našem vašem turistickém klubu.

Fotografie z turistického pobytu v Krkonoších 2018

Turistický pobyt v Králíkách 2017

Ve dnech 9. 6. – 11. 6. 2017 se uskutečnil turistický pobyt v Králíkách. Pobytu se zúčastnilo 10 turistů. Byli jsme ubytováni v Penzionu v Aleji v Králíkách.

Prošli jsme si dělostřelecké sruby v Králíkách a také jsme navštívili Klášter na Hoře Matky boží. Hlavním cílem pobytu byla Stezka v oblacích v Dolní Moravě, na kterou jsme se nechali vyvézt lanovkou. Ze stezky jsme byli velice unešení, i když nás potrápilo počasí, pršelo a bylo větrno.

Pobyt se velice vydařil, nachodili jsme celkem cca 17 km, turisté byli spokojení a počasí nám celkem vyšlo, až na Stezku v oblacích.

Ještě jednou děkuji všem účastníkům pobytu a doufám, že podobnou akci v budoucnu zopakujeme...

Fotografie z turistického pobytu v Králíkách 2017

Turistická rekondice v Jeseníkách 2014

Ve dnech 7. – 11. května 2014 proběhla turistická rekondice v Jeseníkách. Rekondice se zúčastnilo 11 turistek našeho turistického klubu. Byli jsme ubytováni ve Vrbně pod Pradědem v penzionu u Hradilů, ve čtyřlůžkových pokojích s polopenzí.

Každý den jsme podnikli jeden výlet. Byli jsme se podívat na vyhlídku na Praděd ve Vrbně. Také jsme prošli naučnou stezku údolím lapků z Drakova a to z Vrbna přes Mnichov do Drakova a zpět. Dále jsme se byli podívat na Praděd. Na Praděd jsme došli z Ovčárny a na Ovčárnu jsme se dostali autobusem z Karlové Studánky. Když jsme vyjeli na Ovčárnu, tak bylo zataženo, mlhavo a velmi větrno, taky mrholilo, ale na náladě nám to neubralo. Polovina z nás se zúčastnila výletu naučné stezky Bílé Opavy z Karlové Studánky na chatu Barborku. Výlet byl celkem dost náročný, museli jsme zdolat různě vysoké kameny, lávky mostky, žebříky, ale určitě to stálo za to. Viděli jsme kus nádherné přírody.

Myslím si, že se rekondice vydařila, nachodili jsme přes 50 km.

Co se týká ubytování a jídla, tak jsme byli velmi spokojení. Personál penzionu byl velice vstřícný, ochotný a velmi příjemný. Počasí nám taky celkem přálo.

Doufám, že v budoucnu podobnou rekondici zopakujeme. Uvažuji o Krkonoších...

Fotografie z turistické rekondice v Jeseníkách 2014

Podporují nás


TyfloCentrum Ostrava, o.p.s. touto cestou velmi děkuje všem organizacím i jednotlivcům, kteří podporují její činnost. Jmenovitě děkujeme nejvýznamnějším subjektům, kterými jsou:


logo Moravskoslezského kraje

logo Magistrátu města Ostravy

logo Úřadu práce ČR

logo Úřadu městského obvodu Ostrava Jih

logo Úřadu městského obvodu Ostrava Poruba

logo Světlušky

logo Mathilda nadační fond

logo Nadačního fondu Vítkovice Steel

logo Křídlení nadační fond

logo SONS ČR

Fandíte nám? Podpořte nás na GIVT.cz

Santo Morava s.r.o.

Milan Vaněček

Spolupracujeme s


logo Centra Slunečnice

logo Galerie výtvarného umění v Ostravě

logo Tyfloservisu Ostrava, o.p.s.

logo Muzea Těšínska

logo Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě

logo Komunitního plánování sociálních služeb OstravaCopyright © 2003-2019 TyfloCentrum Ostrava, o.p.s.